Almanya’da İsrail’in saldırısı altındaki Gazze için dayanışma gösterisi yapıldı

Almanya’nın başşehri Berlin’de İsrail saldırısı altındaki Gazze ile dayanışma gösterisi yapıldı.

Berlin Filistinliler ve Arap Dernekleri Birliği tarafından Potsdamer Platz Meydanı’nda, “Filistin halkıyla dayanışma ve İsrail’in Gazze Şeridi’ne karşı işlediği hataları kınama gösterisi” düzenlendi.

“Filistin’e özgürlük”

Gösteride, Filistin bayrakları ve üzerinde “Gazze, dünyanın en büyük hapishanesi, Gazze ablukasını kaldırın”, “Filistin’e özgürlük”, “Gazze’yi bombalamaya son verin”, “Filistinlilerin hayatı önemlidir” ve “Susmak şiddettir” yazılı döviz ve pankartlar taşındı.

“Filistin halkı, İsrail’in barbarca taarruzları altında acı çekiyor”

Gösteriye katılan Maanes Al Abyad, Filistin halkıyla dayanışma içinde olduklarını belirterek, “Özellikle de Gazze’deki Filistinlilerle. Filistin halkı, İsrail’in barbarca taarruzları altında acı çekiyor. Şimdiye kadar çok sayıda kişi öldü, yüzlercesi de yaralandı. Dünya yalnızca seyrediyor ve parmağını kıpırdatmıyor.” dedi.

Abyad, dünya toplumundan “kurbanı ve celladı karıştırmamasını” talep ettiklerini vurgulayarak, Filistinlilere, kendi yazgılarını kendilerinin tayin etmesi, mültecilerin dönüşünün sağlanması ve bağımsız Filistin devletinin kurulması haklarının verilmesini istediklerini kaydetti.

“Çocuklar bedel ödüyor”

AA’nın haberine nazaran; ismini vermek istemeyen bir gösterici de buraya Filistin’de yaşayan ailelerine cüret vermek istedikleri için geldiğini belirterek, diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.