Amerikalı işveren toplumsal medyanın lisanında: Ağlayan CEO

Columbus, Ohio merkezli HyperSocial isimli pazarlama ajansının CEO’su olan Braden Wallake, ağlarken çektiği selfie ile birlikte his yüklü bir paylaşım yaptı. Wallake’nin çalışanlarını işten çıkarırken duyduğu suçluluğu anlattığı gönderisi toplumsal medyada süratle viral oldu.

Patron olmak, meslek ve maddi manada pek çok olumlu tesire sahip olsa da çalışanları işten çıkarmak işin tahminen de en sevimsiz kısımlarından biri. Amerika’da da Braden Wallake isimli CEO, bu külfetini tüm dünyayla paylaştı.

32 yaşındaki Wallake gönderisinde şu satırlara yer verdi: “Böyle günlerde, sırf para odaklı ve yol boyunca kime ziyan verdiğini umursamayan bir işletme sahibi olmayı dilerdim. Lakin değilim.”

Wallake, ayrıyeten gönderisinde; aldığı kararların çalışanlarının işlerine mal olduğu için yanlışlı olduğunu da kabul ettiğini belirtiyor.

“REKLAM YAPIYOR”

Çalışanlarını işten çıkardığı için vicdan azabı yaşayan CEO’nun, LinkedIn’de yaptığı paylaşım 30 binden fazla beğeni ve 7 binden fazla yorum aldı.

Wallake’nin gönderisi süratle yayılırken pek çok dayanak bildirisinin yanında tenkitler de beraberinde geldi. Kimi yorumlarda Wallake’nin bu paylaşımının bir halkla bağlar çalışması olduğu ve CEO’nun sempati toplamaya çalıştığı belirtildi.

Yorum ve tenkitlerden sonra ise Wallake, herkesin görmezden geldiği CEO’ların ortak bir kederini lisana getirmiş olduğunu ve bu hususta gelen takviye iletilerinden mutlu olduğunu söyledi. Ayrıyeten viral hale gelen gönderisinin gücünü faydalı bir şey için kullanmak istediğini söyleyen genç CEO, iş arayan insanlara yardım etmeye çalışacağını duyurdu.

Wallake’nin şirketi HyperSocial, müşterileri için yüklü olarak pazarlama ve toplumsal yardım stratejilerine odaklanıyor. Şirketin şu anda 15 çalışanı var, işten çıkarmalardan evvel ise 17 kişi oldukları belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.