Analist Bitcoin Yatırımcılarını Uyardı: Yeni Dalga Geliyor!

Tecrübeli analist Justin Bennett’e göre, Bitcoin de dahil olmak üzere hem hisse senedi hem de kripto para piyasalarında yeni bir satış dalgası yaklaşıyor.

Justin Bennett: Hisse senetleri, Bitcoin ve kripto piyasası çöküşün eşiğinde

Bennett, 101.000 takipçisine, kripto para piyasasının toplam değerinin (TOTAL), çapraz desteği ihlal edilmeye hazır olduğu için alarm veriyor. Analist dün Twitter’dan şunları söyledi:

Her şey ya desteği kırıyor gibi görünüyor. Küçük bir sahte yükseliş TOTAL’ı 940 milyar dolara çıkarıyor. Şimdi kanal desteğine baskı ekleniyor. Bence muhtemelen çok uzun sürmeyecek.

“Kripto para piyasası uykuda”

S&P 500 Cuma günü sağlam bir kapanış yaptı. Ancak uzman düşüşün devam ettiği konusunda uyarıyor. Bennett, borsa ve Bitcoin tüm kazançlarını hızla kaybetmeden önce Mayıs ayı sonlarında ve Haziran başlarında nasıl yükseldiğini gösteren bir grafik paylaştı. Analist bu grafiği şöyle yorumluyor:

S&P 500 bugün güzel bir sıçrama yaşarken, kripto para piyasası uykuda kaldı. Bu en son gerçekleştiğinde, işler kötüleşti. Turuncu bir BTC’ye sahip mavi bir S&P 500.

Bennett, kripto para piyasasının düşmeye devam edeceğini ve yeni diplere ulaşacağını tahmin ediyor. Bununla birlikte, alandaki diğer uzmanlar Bitcoin’in dibe ulaşmak üzere olduğunu söylüyor. Loma lakaplı bir Twitter analisti, Bitcoin’in diğerlerinden daha hızlı bir şekilde geri dönmeden önce bir birikim dönemine girmesini beklediğini bekliyor. “Loma”, yakın tarihli bir tweet’te şunları aktardı:

Fiyatın dibi gördüğünü varsayarsak; Muhtemelen normalden çok daha hızlı gidecek bir birikim aşamasına sahip olacağız. Ben aşağı yukarı bir trendin başlarındaki dalgalanma durumlarını yakalamaya ve Satoshi’ye çok erken satmaması için yalvarmaya odaklanıyorum.

Bitcoin için olumlu sinyal var mı?

BTC şu anda geçtiğimiz gün önemli bir değişiklik olmaksızın 21.400 dolar civarında işlem görüyor. Bununla birlikte, son ‘kripto kışının’ ardından geçen hafta %16,4’lük bir sıçrama ile yükseliş eğrisi gösterdi. BTC verilerinde gözlemlenen ve yakın geleceği için karışık bir tahmin öneren bazı ilginç gelişmeler var.

İlk olarak, Bitcoin’in borsalardaki arzı 2018 seviyelerine düştü. Glassnode’dan alınan verilere göre, merkezi borsalardaki BTC arzı Mart 2018’de 2,4 milyonu geçti. Ayrıca bunun altına hiç düşmedi. Ancak 13 Haziran’daki Celsius ve Babel açıklamalarından bu yana döviz çıkışlarında keskin bir artış var. Bu borsalar da ilgili duyurularında kullanıcı hesaplarındaki para çekme işlemlerini dondurma kararı aldı. Tarihsel olarak, borsa çıkışları ve borsalardaki düşük arz, Bitcoin için yükseliş işaretleri olmuştur.

Bir Glassnode tweet’e konu hakkında daha fazla veri içeriyor. Tweet’Te göre 10.000’den fazla BTC tutan adreslerin sayısı az önce 100’e ulaştı. Bu, yaygın bir birikimi öneren başka bir yükseliş sinyali.

Ancak, piyasada yatırımcılar için karışık sinyaller var. BTC’nin işlem hacmi geçtiğimiz gün %27’ye düştü. BTC fiyatını potansiyel olarak etkileyecek bir gelişme olduğu söylenebilir. Bir diğer endişe verici konu da madencilerin varlıklarını satmasıdır. Kriptokoin.com olarak bu konu hakkında ayrıntılı bir makale hazırladık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.