Azerbaycan-Ermenistan hududunda yine çatışma başladı

Azerbaycan-Ermenistan hududunda çatışmalar yine başladı. Bölgeden ağır patlama sesleri duyuluyor.

AA’nın haberine nazaran Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermenistan ordusunun akşam saatlerinde hududun Daşkesen, Kelbecer ve Laçın istikametlerinde ‘geniş kapsamlı provokasyonda bulunduğunu’ öne sürdü. Açıklamada, Ermenistan Silahlı Kuvvetlerinin sabotaj kümelerinin farklı istikametlerde Azerbaycan ordusunun mevzileri ortasındaki yerlere ve yollara mayın döşediği bildirildi. Bu durumu önlemek için Azerbaycan birliklerince alınan önlemler sonucunda çatışmalar yaşandı.

Ermenistan ordusunun Basargeçer, İstisu, Karakilise ve Gorus vilayetlerindeki mevzilerinden Azerbaycan ordusunun Daşkesen, Kelbecer ve Laçın vilayetlerindeki birtakım mevzileri ve sığınakları havan topları da dahil farklı kalibreli silahlarla aralıksız ateş altına alındı. Akın sonucu askeri işçi ortasında kayıplar, askeri altyapıda hasarlar meydana geldi.

ERMENİSTAN: AZERİ MEVZİLERİNDEN TOPÇU ATEŞİ BAŞLADI

Ermenistan ise Azerbaycan’ı ‘saldırmakla’ suçluyor. AGOS’un Ermenistan basınından aktardığına nazaran, Ermenistan Savunma Bakanlığı Sözcüsü Aram Torosyan “13 Eylül günü saat 00:05’te Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri birlikleri topçu ve büyük kalibreli ateşli silahlardan Goris, Sotk ve Jermuk istikametinde Ermeni mevzilerine ağır bir halde ateş etmeye başladı” açıklaması yaptı.

Çatışmanın akabinde Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Ermenistan Güvenlik Kurulu’nu fevkalâde toplantıya çağırdı. (DIŞ HABERLER)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.