Bu Lezzetli Tropikal Meyve, Dana Etinden Daha Fazla Demir ve Potasyum İçeriyor! İşte Her Kaygıya Deva O Meyve

Sağlıklı bir diyet sayesinde, sıhhat açısından sıkıntılar yaşamamak ve günü en düzgün biçimde karşılayabilmek için kendimizi gerçek biçimde yenilemek mümkündür. Çeşitli kıymetli unsurlar ortasında demir, birçok nedenlerle belirleyici bir rol oynar. Öncelikle oksijenin bedenin geri kalanına taşınmasında yararlı olan hemoglobin ve kas lifleri için değerli olan miyoglobin üretiminde kullanılır.

Önerilen günlük ihtiyaç 10 ila 12 miligram ortasındadır; bu bedel ömür stiline, yaşa yahut rastgele bir patolojiye nazaran değişebilmektedir. Ferritin ve demir düzeylerinde eksiklik olup olmadığını lakin kan testleri ile anlamak mümkündür.

BU LEZZETLİ TROPİKAL MEYVE DANA ETİNDEN DAHA FAZLA DEMİR VE POTASYUMA SAHİP

Hem bitkisel hem de hayvansal kaynaklı kimi besinlerin alımıyla bu minerali depolamak mümkündür. Birden fazla vakit, bilhassa kimi bitkisel besinlerle ilgili olarak, daha fazla demir elde etmek için, C vitamini açısından güçlü başka besinleri birleştirmek âlâ bir tahlil olabilir.

Bu minerali, tek uygun alternatif olduğuna inanarak, ızgara yahut tavada bir dilim dana eti yiyerek doldurmaya alışkınız. Bu et, protein kaynağı olmasının yanı sıra 100 gram eserde yaklaşık 0,83 gram demir içermektedir. Bununla birlikte potasyum, fosfor, magnezyum, B12 vitamini ve folat açısından da zengindir. Birebir vakitte lezzetli ve açgözlü meyvelerin yanı sıra yüksek ölçüde mineral içeren çeşitli yemekler de vardır.

HİNDİSTAN CEVİZİ YARARLARI

Kuru meyve, kuş üzümü, yaban mersininin yanı sıra ünlü tropik bitkinin meyvesi olan hindistan cevizi, dana etinden daha fazla demir ve potasyum içerir.

Hindistan cevizi suyunun canlandırıcı ve susuzluğu giderici özellikleri ile ünlüdür ve yaşlanmaya karşı bir müttefik olduğu söylenir. Yağ, yumuşatıcı nitelikleri sayesinde kozmetikte de yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu durumda, hamurunun 100 g başına yaklaşık 2.43 mg ve 100 g başına 356 g potasyum üzere değerli ölçülerde demir içerdiği görülmektedir. Ayrıyeten manganez, fosfor ve “iyi” kolesterolün artışını destekleyen bir unsur olan laurik asit açısından da çok zengindir. Birebir vakitte, metabolizmanın ve sindirim süreçlerinin uygun çalışmasına yardımcı olacak bir yiyecek üzere görünüyor.

ÇOKA KAÇMAK FAZLA KALORİYE SEBEP OLABİLİR

Hindistan cevizi doğal olarak yemek için harikadır, lakin kalori alımı göz önüne alındığında ölçü olarak çoka kaçmamak daha düzgündür. Taze yaz salatalarımızı zenginleştirmek yahut özgün bir risottoyu zenginleştirmek için de kullanabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.