Çanakkale Lapseki şeftalisine coğrafik işaret

Lezzeti, aroması, rengiyle başka çeşitlerden ayrılan ve yurt içi ile yurt dışına satılan Lapseki şeftalisi coğrafik işaret aldı.

Türkiye’nin kıymetli şeftali üretim merkezlerinden Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde, bu verilen karar vatandaşların ve üreticinin yüzünü güldürdü.

“Ülkemizin nadide kentlerinden biri”

Merasimde muştuyu veren AK Parti Küme Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan yaptığı açıklamada, Coğrafik işaret, tüketiciler için eserin kaynağını ve kalitesini garanti altına alırken üreticilerimiz için ise pazarlama ve markalaşma manasında büyük bir değer taşıyor. Çanakkale’miz tarım alanındaki eserleri ile geniş yelpazeye sahip, ülkemizin nadide kentlerinden biri. diye konuştu.

“Çanakkale’miz markalarıyla büyüyecek”

Bülent Turan konuşmasının devamında, Ürettiğimiz eserlerin markalaşması demek, Çanakkaleli üreticilerimizin, çiftçilerimizin ürettiği eserlerin kalitesinin garanti altına alınması demek. Lapseki şeftalisi, coğrafik işaret tescili alarak, bundan sonra kendi ismiyle bir marka olarak raflarda yerini alacak. Çanakkale’miz markalarıyla büyümeye devam edecek. dedi.

İHA’nın haberine nazaran, Turan konuşmasının bitiminde şeftali üreticilerine ve eserinin tescili sürecinde emeği geçen, takviye veren herkese teşekkür ederek kelamlarını tamamladı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.