Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Datça’da orman yangınıyla uğraş eden takımlara teşekkür: Büyük bir imtihan verildi

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci Mesudiye Mahallesi’nin Kocadağ mevkisindeki ormanlık alanda dün çıkan yangın sonrası soğutma çalışmalarının devam ettiği bölgelerde inceleme yaptı, takımlara baklava ikramında bulundu.

Yangın söndürme takımları ve AFAD gönüllülerine alevlerle çabaya verdikleri dayanak için teşekkür eden Kirişci, burada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı telefonla aradı.

Görüşmede birinci olarak AFAD gönüllüsü Barış Muştu ile konuşan Erdoğan, “Sizleri tebrik ediyorum. Bütün AFAD gönüllüsü kardeşlerime en kalbi şükranlarımı bildirirken geçmiş kurban bayramlarını tebrik ediyorum.” dedi.

Muştu da devletin gücüyle yangını bir günde bastırdıklarını söz etti.

AA

Daha sonra orman personeli Yurdal Selen’e hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

“Yurdal kardeşim, öncelikle büyük geçmiş olsun diyorum. Datça’da sahiden büyük bir imtihan verildi. Birebir anda malum Çeşme’de bir afetle karşı karşıya kaldık. Sizlerin çabalı çalışmalarıyla hamdolsun Datça yangını söndürüldü. Soğutma çalışmalarına bugün devam ediyorsunuz ve o da zannediyorum bir iki gün sürer. Allah yardımcınız olsun. Rabbim yar ve yardımcınız olsun. Allah beterinden korusun.”

Selen de devletin tüm imkanlarının Datça’daki yangın bölgesine seferber edildiğini belirterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a dayanakları için teşekkür etti.

Selen, “Devletimizin uçakları, helikopterleri, arazözleri, tüm kolluk kuvvetleri, sıhhat takımları, daima birlikte, vatan, millet el ele bu yangınları söndürüyoruz. Tüm ekipmanları buraya seferber edildi. Çok teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

AA

AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.