Elon Musk hakkında taciz argümanı: Sus hissesi için 250 bin dolar teklif etti

Dünyanın en güçlü insanı Elon Musk hakkında ortaya atılan taciz savı gündeme bomba üzere düştü. Musk’ın, taciz ettiği kişiyi susturmak için 250 bin dolar teklif ettiği de öne sürüldü.

Bir müddettir toplumsal medya platformu Twitter’ı satın alma süreciyle ilgili olarak gündemden düşmeyen SpaceX ve Tesla’nın CEO’su Elon Musk hakkında bu sefer şok bir argüman ortaya atıldı.

Dünyanın en güçlü insanların Elon Musk’ın 2016 yılında bir uçuş görevlisini taciz ettiği ve bayanın şikayette bulunmaması için 2 yıl sonra 250 bin dolar ödediği sav edildi.

ABD merkezli Business Insider’ın ele geçirdiği bilinmeyen dokümanlara ve epostalara nazaran, dünyanın en varlıklı insanlarından Elon Musk’ın 2016’da bir uçuş görevlisini taciz etti ve uçuş görevlisini susturmak için 250 bin dolar ödedi.

EVVEL MASAJ İÇİN ODAYA ÇAĞIRDI…

Insider’ın ele geçirdiği evraklarda ismi açıklanmayan uçuş görevlisinin arkadaşına attığı epostada Musk’ın 2016’da Londra’ya bir uçuş sırasında özel kabininde kendisine cinsel münasebet teklif ettiğini anlattığı öne sürüldü.

Evraklarda, uçuş vazifelisi arkadaşına, milyarder SpaceX ve Tesla’nın kurucusunun 2016’nın sonlarında bir uçuş sırasında “tam beden masajı için” odasına gelmesini istediğini söyledi. O geldiğinde vazifeli, Musk’ın “vücudunun alt yarısını kaplayan bir çarşaf dışında büsbütün çıplak olduğunu” gördü. İsmi açıklanmayan bayan, arkadaşına yazdığı bildiride, Musk’ın ileti sırasında “cinsel organlarını açığa çıkardığı” ve akabinde “ona dokunduğunu” argüman etti. Musk’ın uçuş görevlisine ‘daha ileri gidersen sana bir at ikram edeceğim” dediği de öne sürüldü.

“MUSK, ONA İŞ TEKLİF ETTİ”

Uçuş görevlisinin, bu teklifi reddettiği ve rastgele bir cinsel temas olmadan masaj yapmaya devam ettiği aktarıldı. Arkadaşın beyanında, uçuş vazifelisi için “O, satılık değil. Para ya da ikramlar için kendini satmaz” kelamları yer aldı.

Business Insider’ın ulaşmaya çalıştığı uçuş vazifelisi açıklama yapmayı reddederken, konuşmalarda ismi geçen arkadaşı, “Uçuş vazifelisi işini aldıktan sonra Musk onu masajı yapabilmesi için masöz olarak lisans almaya teşvik etti. Musk’ın Gulfstream G650ER’sindeki özel bir kabinde bu türlü bir masaj sırasında arkadaşına Musk’ın kendisine iş teklif ettiği de kayıtlarda yer aldı.

ELON MUSK’TAN AÇIKLAMA

Mevzuyla ilgili Insider’a gönderdiği bir e-postada Musk, “Cinsel tacize meyilli olsaydım, 30 yıllık mesleğim boyunca bunun birinci kere ortaya çıkması pek mümkün değildi.” sözlerini kullandı. Bahisle ilgili Twitter’dan bir ileti paylaşan Musk, “Bana yönelik ataklara siyasi bir mercekten bakılmalıdır, bu onların standart (alçak) oyunu. Fakat hiçbir şey beni düzgün bir gelecek ve özgür konuşma hakkınız için savaşmaktan alıkoyamaz.” dedi.

SpaceX’in Hukuksal Lider Yardımcısı Christopher Cardaci da “Herhangi bir uzlaşma mutabakatı hakkında yorum yapmayacağım” dedi.

Forbes’un haberinde, SpaceX, bünyesinde masaj terapisti istihdam edildiği ve birtakım çalışanlara masaj hizmeti sunulduğu belirtildi.

Musk daha evvel alenen cinsel tacizle suçlanmamıştı, fakat dört eski SpaceX stajyeri, şirkette cinsel tacizle karşılaştıklarını tez etmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.