Ergin Ataman: Ömer Faruk, Türk halkından özür dilemeli

A Ulusal Basketbol Ekibi Başantrenörü Ergin Ataman, müsaadesiz olarak kampa katılmayan Ömer Faruk Yurtseven hakkında açıklamalarda bulundu.

TRT Spor’a konuşan Ataman; “Ben çok üzüldüm ve şok oldum. Biz kadroyu açıkladıktan sonra bu türlü bir haber geldi. Ben inanamadım. İngiltere maçında takımdaydı. Ondan evvel de bizimle idman yaptı. Yardımcılarımla konuştum, onlar ulaşmaya çalıştılar.” dedi.

“Bize hiç karşılık vermedi”

Genç oyuncunun kendilerine dönmediğini belirten tecrübeli çalıştırıcı; “Beni en çok kıran bize karşılık vermedi. Bizi daima bir Amerikan menajerle muhatap etti. Burada çok önemli menajer tesiri görüyorum. Onun için bu dönemin çok kıymetli olduğunu, yazın orada idman yapacağını söyledi.” kelamlarını sarf etti.

“Kararını anlamakta zahmet çekiyorum”

Ömer Faruk’un kararına şaşırdığını belirten Başantrenör; “Anlam veremedim bu karara. Öbür grupların NBA’deki en düzgün oyuncuları gelirken, Ömer Faruk için de bu bir fırsat olabilirdi. Bizim için de farklı bir oyuncuydu. Neden bu türlü bir karar aldığını anlamakta zahmet çekiyorum.” açıklamasında bulundu.

“Türk bayrağını doruğa çıkarmak için buradayız”

Ergin Ataman açıklamalarının devamında; “Teknik olarak bir sorun yok fakat büyük maksatla çıktığımız yolda Türk halkına, spor kamuoyuna bir özür borcu var. Yalnızca basketbol oynamak için değil, Türk bayrağını doruğa çıkarmak için buradayız.” dedi.

Ömer Faruk Yurtseven, A Ulusal Kadro takımına müsaadesiz katılmadı – HABERİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.