Görüntüleri toplumsal medyaya sızdırılan Finlandiya Başbakanı Marin, uyuşturucu testi yaptırdı

Katıldığı bir partide dans ederken çekilen imgeleriyle tartışma yaratan Finlandiya Başbakanı Sanna Marin, uyuşturucu testi yaptırdı.

Marin, düzenlediği basın toplantısında, kendini “yasal koruma” için uyuşturucu testi yaptırdığını açıkladı.

Sonuçların bir hafta içinde çıkacağını kaydeden Marin, arkadaşlarıyla alkol aldığını vurgulayarak uyuşturucu kullanmadığını belirtti.

Marin, partide eğlenmesini savunurken hafta sonunda resmi bir toplantısının bulunmadığı, arkadaşlarıyla yalnızca biraz vakit geçirdiği ve yasa dışı bir şey yapmadığını söyledi.

Dans imgeleri hakkında halkın niyetlerinin halkın kararı olduğunu söz eden Marin, “Bazen karar alıcıların da dans ettiği, müzik söylediği ve parti yaptığı kabul edilmelidir.” halinde konuştu.

VİDEOLARI TOPLUMSAL MEDYAYI SALLAMIŞTI

Başbakan Marin’in milletvekili Ilmari Nurminen ve medya sunucusu Tinni Wikström dahil Finli ünlü simalarla eğlendiği görüntüler toplumsal medyada yayımlanmıştı.

Sızdırılan manzaralarda, Marin’in arkadaşlarıyla çılgınca dans etmesi ve müzik söylemesi, art planda insanların “kokain” diye bağırması dikkati çekmişti.

Marin’in koalisyon ortağı Merkez Partisinden Finlandiyalı Milletvekili Mikko Karna, manzaralar üzerine Twitter hesabında, Marin’i uyuşturucu testi yaptırmaya ve sonuçları halka açıklamaya çağırmıştı.

Sızdırılan manzaralar, toplumsal medyada tartışmaya yol açarken Marin’i kimileri sorumsuzca davranmakla eleştirirken öbürleri bunun, 36 yaşındaki başbakanın popülerliğini artırdığını savunmuştu.

Marin, temaslı olduğu bir çalışma arkadaşının Covid-19 testinin müspet çıkmasından kısa mühlet sonra kendisini izole etmesi gerekirken dışarıda bir gece geçirdiği için geçen aralık ayında da tenkitlerin amacı olmuştu. (AA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.