Haftanın ikinci gününde yükselişini sürdüren dolar 14,48'den alıcı buluyor!

Haftanın ikinci gününde yükselişini sürdüren dolar 14,48’den alıcı buluyor!

Dün yükseliş eğiliminde hareket eden dolar/TL, günü önceki kapanışın yüzde 1,1 üzerinde 14,3741’den tamamladı. Dolar/TL, yeni güne de yükselişle başlamasının ardından saat 11.00 itibarıyla önceki kapanışın yüzde 0,8 üzerinde 14,4860 seviyesinde işlem görüyor.

EURO VE STERLİN NE KADAR?

Aynı dakikalarda euro/TL 15,77’den, sterlin/TL ise 19,00’dan satılıyor. Dolar endeksi, dün 99,4 ile Mayıs 2020’den bu yana en yüksek seviyesini görmesinin ardından bugün önceki kapanışın yüzde 0,1 üzerinde 99,2 seviyesinde bulunuyor. Euro/dolar paritesi ise yatay seyirle 1,0870’ten alıcı buluyor.

GÖZLER RUSYA-UKRAYNA SAVAŞINDA

Analistler, Rusya- Ukrayna savaşının güvenli liman varlıklara talebi desteklemeye devam ettiğini belirterek, son 14 yılın en yüksek seviyesini test eden petrol fiyatları başta olmak üzere yükseliş eğilimini sürdüren emtia fiyatlarının da tedirginliği artırdığını bildirdi. Bugün yurt içinde Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısının, yurt dışında ise Euro Bölgesi’nde büyüme ve ABD’de dış ticaret dengesi verilerinin takip edileceğini aktaran analistler, Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin haber akışının da varlık fiyatları üzerinde etkili olmayı sürdürmesinin beklendiğini söyledi. Analistler, teknik açıdan dolar endeksinde 100 seviyesinin direnç olarak takip edileceğini, 98’nin destek konumunda olduğunu aktardı.

GÜNCEL DÖVİZ FİYATLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.