Idrissa Gana Gueye transferi için Galatasaray ile PSG masaya oturuyor

Galatasaray ve Idrissa Gana Gueye flörtüyle ilgili Fransa’da sıcak gelişmeler yaşandı.

RTL’den Abdellah Boulma’nın haberine nazaran; PSG Sportif Yöneticisi Luis Campos ile görüşen Idrissa Gana Gueye, ayrılık kararını aldı. Her iki taraf da ayrılık konusunda ‘birlikte’ karar aldı. Gueye, Galatasaray ile birlikte iki kulüple daha görüşecek.

SALI GÜNÜ İÇİN RANDEVULAŞILDI

Yine Fransız Foot Mercato’da Santi Aouna imzasıyla yer alan haberin ayrıntısında yer alan bilgilere nazaran; Galatasaray, Gueye için Paris Saint-Germain’e 5 milyon Euro’luk bir teklif yaptı. PSG, bu teklifin bir ölçü daha yükselmesini istedi ve Galatasaray da olumlu yanıt verdi. Bu gelişme üzerine PSG ile Galatasaray, salı günü görüşmek için randevulaştı.

Idrissa Gana Gueye’nin de salı günü Galatasaray ile görüşeceği ve maaş pazarlığı yapacağı kaydedildi. Paris Saint-Germain’den yıllık 4 milyon Euro kazanan lakin kontratının bitimine 1 yıl kalan Gueye’nin birinci görüşmede nasıl bir maaş isteyeceğinin de meçhul olduğu kaydedildi.

32 yaşındaki Senegalli orta saha Gana Gueye, futbola Diambars FC altyapısında başladı ve 2008 yazında Lille B takımna transfer oldu. 2010’da Lille ile profesyonel olan Gueye, 2015 yazında 9 milyon Euro’ya Aston Villa, 2016 yazında 8.5 milyon Euro’ya Everton’a transfer oldu.

Everton’daki performansıyla N’Golo Kante’ye benzetilen Gueye, 2019 yazında Paris Saint-Germain’e imza attı. Gueye, PSG formasıyla geride kalan 3 dönemde 111 maça çıktı ve 7 gol atıp 6 asist yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.