iPhone 14 serisinin hem tanıtım tarihi hem de satış fiyatları netleşti

Apple tarafından Eylül ayı içerisinde tanıtılacak olan iPhone 14 serisi, kuşkusuz bu yılın en çok beklenilen akıllı telefonlarına ev sahipliği yapacak. Bugüne kadar gelen sızıntılarda, iPhone 14 serisinin 4 farklı modele ev sahipliği yapacağı ve bu modellerin de iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max olacağı söyleniyordu. Bununla birlikte bugün ortaya çıkan yeni sızıntılar, bu modellerin 3’ü hakkında oldukça önemli bilgiler verdi.

Ünlü duyum hesabı 9to5Mac tarafından servis edilen bilgilere göre, iPhone 14 serisi daha önce pek çok defa dillendirildiği gibi 13 Eylül tarihi itibariyle tanıtılacak. 9to5Mac’in duyumunu farklı kılan detay ise, bu hesabın yeni serisinin satış tarihi ve fiyatları hakkında da bilgi vermesi oldu.

iPhone 14 serisinin hem tanıtım tarihi hem de satış fiyatları netleşti

Buna göre, telefonların tamamı 23 Eylül’den itibaren satışa sunulacak. İşte tam olarak burada akıllara o soru geliyor: Peki fiyatlar ne kadar olacak? Ünlü duyumcu bu konuyu da boş geçmemiş ve telefonların fiyatları hakkında da bilgi vermiş. Eğer iddialar doğruysa iPhone 14 modelinin fiyatında önceki modellere göre herhangi bir değişiklik olmayacak ve telefon 799 dolardan satışa sunulacak.

iPhone 14 Pro ile iPhone 14 Pro Max modellerinin fiyatlarında ise geçtiğimiz yılın benzer modellerinin fiyatlarına göre 100’er dolar zam yapılmış. Şirket bu zammın gerekçesi olaraksa artan maliyetleri gösterecektir. Bakalım bu tanıtımda sürpriz olarak nitelendirilebilecek herhangi bir olay yaşanacak mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.