İstanbul’da dehşet anları: Arabayla birini ezmeye çalışırken işyerine daldı

İstanbul Karaköy’de geçtiğimiz Perşembe günü saat 19.00 sıralarında, 34 ERM 704 plakalı arabasıyla semte gelen Emre Can Arslan, yolda gördüğü biriyle bilinmeyen bir nedenle tartıştı. Akabinde aracına binen Arslan, geri hareket yaparak tartıştığı kişiyi ezmeye çalıştı. Şahıs son anda kendini geri çekmesiyle kurtulurken; şoför Arslan, bu sefer de aracı üzerine sürdü.

OTOMOBİLLE İŞYERİNE DALDI

Ancak şoförünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği esnada arabasıyla mobilya dükkanına daldı. Ortalığın savaş alanına döndüğü olayda aracından inen şoför bu sefer ezmeye çalıştığı adama saldırdı.

Tekme ve yumrukların havada uçuştuğu tarafları etraftaki esnaf ayırırken, yurttaşlar büyük panik yaşadı.

Yaşananlar güvenlik kameralarına saniye saniye yansırken, iş yerinde ise büyük maddi hasar meydana geldi.

SÜRÜCÜ GÖZALTINA ALINDI

Öte yandan ihbar üzerine olay yerine polis takımı sevk edildi.

Ekiplerin inceleme yaparak tutanak tutmasının akabinde araba, trafik çekicisi yardımıyla bulunduğu yerden kaldırılarak emniyet otoparkına götürüldü.

Polis tarafından gözaltına alınarak emniyete götürülen şoföre tabirinin alınmasının akabinde “mala ziyan verme” kabahatinden isimli süreç yapıldı. Emniyette süreçleri tamamlanan şoför savcılık talimatıyla hür bırakıldı.

DÜKKAN SAHİBİ KONUŞTU

Olayla ilgili konuşan Numan Dümün, “Arkadaş galiba alkollüymüş, tam bilmiyoruz. Buradan geliyor, husus bağımlısı arkadaş da ona el ve kol hareketleri yapıyor. Bu da rahatsız oluyor ve geri gelerek onu ezmeye çalışıyor lakin ezemiyor.

Kaldırıma çıkıyor ve burada da vitesi ileriye alarak gaza basıyor ve bizim dükkana dalıyor. Şoför kazadan sonra araçtan çıkıp adama saldırdı. Dükkanda o esnada 5 kişi vardı lakin ben dışarıdaydım. Yaralı yok, maddi hasar var, tek temennimiz budur. Cana geleceğine mala gelsin ancak bu da makûs oldu, çok ziyan var” dedi.

Polis grupları olayla ilgili inceleme başlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.