İtalya Serie A’da 2022-2023 dönemi fikstürü muhakkak oldu

Serie A Lig Birliği tarafından yapılan fikstür çekimiyle ligin başlama ve bitiş tarihleri ile kadroların 38 hafta sürecek lig maratonundaki maç takvimi belirlendi.

Bu yıl Katar’da Kasım-Aralık aylarında yapılacak 2022 Dünya Kupası finalleri münasebetiyle Serie A’da 2022-2023 dönemi, evvelki dönemlere nazaran daha erken başlayacak ve daha geç bir tarihte sona erecek.

Ligde birinci düdük, 13 Ağustos çalacak. Katar’daki Dünya Kupası nedeniyle 13 Kasım-4 Ocak tarihlerinde Serie A’ya orta verilecek. 2022-2023 dönemi 4 Haziran 2023’teki 38’inci ve son hafta karşılaşmalarıyla tamamlanacak.

DERBİ MÜSABAKALARI

Serie A’da yeni dönemin birinci derbi uğraşı, 5. haftada Milan ile Inter ortasında olacak.

Ligde başşehir derbisi ise 13. haftada Roma ile Lazio ortasında oynanacak.

Bu sezonki bir öbür derbi uğraşı olan Torino-Juventus müsabakası ise 10. haftada yapılacak.

Juventus ile Inter ortasında oynanan ve “İtalya Derbisi” olarak anılan kıymetli karşılaşma da ligin 13. haftasında olacak.

Ligde bir başka büyük müsabaka olan Milan-Juventus maçı ise ligin 9. haftasında oynanacak.

Son şampiyon Milan’ın, kendi saha ve seyircisi önünde Udinese maçı ile açacağı 2022-2023 döneminin birinci hafta maç programı şu formda belirlendi:

Fiorentina-Cremonese, Hellas Verona-Napoli, Juventus-Sassuolo, Lazio-Bologna, Lecce-Inter, Milan-Udinese, Monza-Torino, Salernitana-Roma, Sampdoria-Atalanta ve Spezia-Empoli.

Serie A’da 36 şampiyonlukla Juventus, şampiyonluk sayısında başkan pozisyonda bulunurken, siyah-beyazlı kadrosu, 19’ar şampiyonlukla Inter ve Milan takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.