Mustafa Sarıgül: 6’lı masa için en gerçek aday Kılıçdaroğlu

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Lideri Mustafa Sarıgül, cezaevlerindeki mahkumlara yönelik af talebini yinelemek için geldiği Bolu’da T Tipi Kapalı Cezaevi önünde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Sarıgül, “Af talebimiz, siyasi bir talep değil büsbütün vicdani bir taleptir. Toplumsal barış ve kardeşlik hukuku için ‘Affet Türkiye’m’ diyorum. Türkiye’de pandemi şartları sebebiyle süratli yargılamalar oldu. Gözden kaçan birtakım bahisler oldu. Cezaevlerinde 40 kişilik koğuşlarda 50-60 kişinin olduğu haberleri var. Bilhassa pandemi şartları münasebetiyle esnaflarımız ekonomik olarak son derece kahra düştü. Çeklerini ve senetlerini ödeyemediler. Binlerce esnafımız maalesef ödeme zahmeti içine düştü. Bu nedenle bir sicil affına da muhtaçlık var” dedi.

Sarıgül, 6’lı masanın adayının Kemal Kılıçdaroğlu olması gerektiğini belirterek, “6’lı masa bir aday gösterecekse en yanlışsız aday; Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’dur, ana muhalefet partisi başkanıdır lakin doğal ki takdir, kendilerinindir” diye konuştu.

‘TDP OLARAK HER VAKİT DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ’

Türkiye-Yunanistan krizinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanında yer alacaklarını açıklayan Sarıgül, “Türkiye Değişim Partisi olarak her vakit devletimizin yanındayız. O nedenle Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Bir gece birdenbire gelebiliriz’ lafı, son derece pahalıdır. Yunanistan; Avrupa’nın, Amerika’nın şımarık çocuğudur. Bir kere daha Yunanistan bilsin ki bizim iç siyasette farklılıklarımız olabilir lakin toprak ve bayrağımız kelam konusu olduğu vakit Cumhurbaşkanı’mız ve devletimizin yanında yer alırız” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.