Oppo katlanabilir ekranlı modelleri için isim belirledi! Samsung buna çok bozulacak

Akıllı telefon dünyasının en rekabetçi markalarından biri olan Oppo’nun bugüne kadar bu yönünü katlanabilir akıllı telefonlarda göstermemesi, teknoloji meraklılarında şaşkınlıkla karşılanıyordu. Her ne kadar Çinli teknoloji devi ilk katlanabilir akıllı telefon modeli olan Oppo Find N ile oldukça güzel geri bildirimler almış olsa da, bu telefonun yalnızca Çin’de satışa sunulmuş olması, rakipleriyle bir karşılaştırma yapma imkanını ortadan kaldırmıştı.

Bununla birlikte gelen son bilgiler, Oppo’nun iki yeni katlanabilir akıllı telefon modelinin daha üzerinde çalıştığını gösteriyor. Üstelik bu defa yeni modeller sadece Çin’de değil, küresel pazarların tamamında satışa sunulacak. Ancak yeni katlanabilir akıllı telefonlarla alakalı en ilgi çekici tarafı kuşkusuz isimlendirmesi olacak.

Oppo katlanabilir ekranlı modelleri için isim belirledi! Samsung buna çok bozulacak

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir veriye göre Oppo, Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi’nden Find N Fold ve Find N Flip isimlerinin patentini aldı. Yani anlayacağını Oppo’nun yeni katlanabilir akıllı telefonları, tıpkı Samsung’da olduğu gibi Fold ve Flip isimlendirmesini kullanacak. Tabi böyle bir durumda da Oppo Find N Fold’un Samsung Galaxy Z Fold’a, Oppo Find N Flip’in ise Galaxy Z Flip’e rakip olacağını düşünebiliriz.

Son olarak her iki telefonun da Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinden güç alacağı ve fiyat konusunda ise rekabetçi bir yapıyla karşımıza çıkacağı gelen ilk bilgiler arasında yer aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.