Orta alana usta lazım

Ercan Taner

Bağlantı Bilgileri

Beşiktaş maça presle başladı. Baskı fikri yalnızca 10 dakika sürdü. Gavranovic golü atsa Kayserispor öne geçecekti. Gedson dışında orta sahanın üretimi çok düşük. Bu yüzden birinci isabetli şut kendi konutunda 44. dakikada Weghorst ile geldi. Orta sahanda mimar oyuncu yoksa kanatların çalışmaz, duruma sıkıntı girersin. Kayserispor ayağa oynayarak Beşiktaş’ın pres kanısına fazla müsaade vermedi.

N’Koudou oyuna girdikten sonra kadroya biraz tempo geldi. Beşiktaş’ın ekip savunmasında yaşanan aksama sonucu Kayserispor golü bulabilirdi. Valerien İsmael’in bu sıkıntıyı çözmesi lazım. Savunmanın ardına atılan toplar bu kadar kolay tehlikeli olmamalı. Duran topları karşılamada yeniden sorun var. Karimi’nin kırmızı kartı sonrası Kayserispor yeterlice kapandı ve oyun sıkıştı.

Çift santrfora dönmenin tam vaktiydi. Cenk Tosun, bitime 13 dakika kala oyuna girdi. Bence, ikinci yarı başlarken Tosun Paşa düşünülmeliydi. Zira o, gol talihi çok yüksek bir oyuncu. Düzgünse vazgeçilmez! Attığı gol VAR’dan döndü; gördüğü kırmızı kart gereksizdi. Ghezzal’ın nefis golü olmasa, Beşiktaş puanı bırakacaktı.

Her kapanan ekip Beşiktaş’ı çok zorlar.


Ercan Taner

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.