Piyasada dönüşüm başladı! Gram altın ve doların ipi çekilecek! Tunç Şatıroğlu’ndan ‘saldırı’ bildirisi

Gram altın Merkez Bankası sonrası süratli bir yükselişe geçerken, dolar ise 17 düzeylerinde dayanmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde doların 17 liraya yükseleceğini söz eden Piyasa Uzmanı Tunç Şatıroğlu, bu öngörüsünü yineledi. Dolar ve altının yükselmesi durumunda müdahalenin gelebileceğini tabir eden Şatıroğlu bunun kısa daima tesirinin olacağını söyledi. İşte Tunç Şatıroğlu’ndan dolar ve altın tahlili.

Tunç Şatıroğlu’nun yeni piyasa değerlendirmesinden evvel çıkanlar….

PİYASAYA MÜDAHALE GELEBİLİR

“Dolar/TL’de yükselişin devamını bekliyoruz. Faiz kararından sonra bir ölçü düşüş oldu. Bu değerli bir konu değil. Dolar hala 16’nın üzerinde olacak. Müdahale olur tekrar düşer lakin tekrar yükselir. Her kezinde bir taarruz olur. Faizi indirerek doların 7,20’den 16,32’ye getirene toz kondurmaz da biz tahlil yapınca saldırıyorlar. Bu gülünç. Her şey çok değerli adamda trollük yaparak geçiniyor.”

PİYASADA DÖNÜŞÜM TRENDİ BAŞLADI

“Borsa dün hoş bir yükseliş yaptı. Hoş bir yere geldi. Bu düzeylere direnç oluyor. Lakin düşüş durdu. 2500’ün üstüne çıkarken ben yükseliş oldu diyeceğim. Doların gidişatı 17’ye gidiyor. Amerikan on yıllıklarında yükseliş durdu. Bugün tekrar yükseliş var. Yani bedelli metaller için olumsuz makûs. Lakin dolar endeksinde bir düşüş var. Doların endeksindeki düşüş müspet. 102’nin altına gelmesi düzgün. O yüzden altında bir yatay hareket olmasını bekliyorum. İki gündür düşüyor lakin az düşüyor. Gram altındaki hareketler Dolar/ TL yükselirse devam edecek.”

“PİYASALARDA RAHATLAMA OLACAK”

“Tahvil faizleri düştükçe piyasada rahatlama oluyor. Amerikan on yıllık düşerse borsa ile birlikte kıymetli metallerde eşlik edecek. Eylülden beri bunlar fiyatlanıyor. Ben artık piyasanın rahatlayacağını düşünüyorum. Bunu da önümüzdeki haftalarda görebiliriz. Piyasa bir trend dönüşü içerisindeyiz. Ben Amerikan on yıllıklarında düşüş gelecek diyordum olmuyordu. Gitgide yükseliyordu. Zira düşüşle birlikte trendin dönüşmesini bekliyordum. Artık bunun başladığını görüyoruz. En azından yükselişin durduğunu gözlemliyoruz. Biraz daha düşerse tamam diyeceğim.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.