Sıkı önlemler ve aşılamada sonuç: İlk müzik festivali düzenlendi

İngiltere, corona virüsü salgınına karşı sıkı önlemlerin ve istikrarlı bir hızla ilerleyen aşılama sürecinin meyvesini toplamaya başladı… Normalleşme sürecine başlayan İngiltere’de Beatles’ın doğum yeri olarak özel bir yere sahip olan Liverpool’da uzun bir aradan sonra canlı konser düzenlendi.

Liverpool’da dün gece bir müzik festivali düzenlenirken katılımcılar aylardır evlerde kapanmanın acısını çıkardı. Yaklaşık 5.000 kişinin katıldığı etkinlikte maske takımı tercihe bağlı olarak takılırken, sosyal mesafe kuralları da esnetildi.

Aylardır kapalı kalan İngilizler uzun bir aradan sonra düzenlenen ilk canlı konser ile eğlendi.

Katılımcıların etkinliğe katılmadan önce Covid-19 testi yaptırması ve negatif sonuç alması gerekirken, etkinlikten 5 gün sonra da corona virüsü testi yapılması zorunluluğu getirildi.

Konser alanına dezenfektan istasyonları kuruldu.

İngiliz hükümeti, bu konserden elde edilecek sonuçları toplarken hükümetin Etkinlik Araştırma Programı’nda görevli bilim insanlarının salgının kalabalık ortamlarda nasıl bulaştığına dair çalışmalarını bu verilerle sürdüreceği belirtildi.

İlginizi ÇekebilirCoronanın sıfır noktası Wuhan'da maskesiz ve mesafesiz festivalCoronanın sıfır noktası Wuhan’da maskesiz ve mesafesiz festivalİlginizi ÇekebilirDünya virüsle boğuşurken... İngilizler dans pistine döndü: Karantinadan sonra binlerce kişiden ilk partiDünya virüsle boğuşurken… İngilizler dans pistine döndü: Karantinadan sonra binlerce kişiden ilk partiİlginizi Çekebilirİspanya'da salgının başından bu yana ilk 'boğa güreşi' yapıldıİspanya’da salgının başından bu yana ilk ‘boğa güreşi’ yapıldıİlginizi Çekebilirİngiltere'de sosyal mesafe rafa kaldırılıyorİngiltere’de sosyal mesafe rafa kaldırılıyorİlginizi ÇekebilirModerna'nın ilk aşısı Birleşik Krallık'ta kullanıldıModerna’nın ilk aşısı Birleşik Krallık’ta kullanıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir