Tanju Özcan’dan ‘ihraç’ açıklaması: ‘Başka partiye gidecek mi?’

Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmek için randevu talep ettiğini belirterek, “İhraç kararı verilirse Cumhuriyet Halk Partisi ile yalnızca türel bağım kopar. Gönül bağım devam eder. Rastgele bir partiye gidecek misin? diye soruyorlar. Hayır, benim o denli bir niyetim yok. Rastgele bir partiye gitmem. Bağımsız olarak yoluma devam ederim” dedi.

Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan, 16 Mayıs’ta meclis toplantısında el kaldıran AK Partili Hacer Çınar’a, ‘Bana niçin el sallıyorsunuz, ben evli barklı adamım ayıp oluyor’ sözleri ve kendisine yönelik protestolar sırasında makam odasının penceresine çıkıp dans ederek karşılık vermesi nedeniyle CHP MYK tarafından kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildi.

Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan, kararın akabinde açıklamalarda bulundu. Lider Özcan, “Ben CHP’nin öz evladıyım. Ben bu süreci yakında takip ediyorum. Ben bu partinin gençlik kolları, ilçe başkanlığı, vilayet başkanlığı, belediye meclis üyeliği, milletvekilliği ve belediye başkanlığını yaptım. Ben bu partide MYK üyeliği, bayan kolları başkanlığı ve genel başkanlık dışında her misyonda bulundum. Dişimizle, tırnağımızla biz bu noktaya geldik. Partimizi büyütmeye çalıştık. Son girdiğimiz 5 seçimde de başarılı olduk” diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU’NDAN RANDEVU TALEP ETTİ

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan randevu talep ettiğini belirten Özcan, “Ben Sayın Genel Liderin partinin öz evladını partiden sahiden ihraç etmek istediğini düşünmüyorum. Kendisinden de bir randevu talep ettim. Randevu verirlerse gidip kendisine fikirlerimi ayrıntılı olarak anlatacağım, süreci de anlatacağım. Konuşuruz, çözeriz diye düşünüyorum. Yüksek disiplin heyeti üyelerimiz de çok deneyimli bir lideri var. Sağduyulu, aklı başında deneyimli insanlardan oluşuyor. Herhalde bu AK Parti’lilerin ve HDP’lilerin gazına gelip benimle ilgili ihraç kararı vermezler diye düşünüyorum. Sayın Genel Liderimiz randevu talebimize de olumlu cevap verirse daha detaylı bir açıklamada yaparım” sözlerini kullandı.

İhraç edilmesi halinde bağımsız olarak yoluna devam edeceğini açıklayan Özcan, şöyle konuştu:

“İhraç kararı verilirse ne olur? İhraç kararı verilirse Cumhuriyet Halk Partisi ile yalnızca hukuksal bağım kopar. Gönül bağım devam eder. ‘Herhangi bir partiye gidecek misin?’ diye soruyorlar. Hayır, benim o denli bir fikrim yok. Rastgele bir partiye gitmem. Bağımsız olarak yoluma devam ederim. Hiçbir partinin teklifine açık değilim. Moralim pek uygun. İşime gücüme bakıyorum. AK Parti’li ve HDP’li trolleri izliyorum. Onların yorumlarına bakıp, gülüyorum. Eza yok. Ben şu anda belediye çalışmalarıyla meşgulüm. Altyapı problemleri olan mahalleler var. Önceliğim onlar.”

‘PARTİMİN, ÖZ EVLADINA SAHİP ÇIKACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM’

Kesin ihraç istemiyle disiplin konseyine sevk edilmesinin asıl sebebinin AK Parti’li Belediye Meclis Üyesi Hacer Çınar’a yönelik kelamları olmadığını anlatan Özcan, şunları söyledi:

“Bu husus biliyorsunuz aslında benim ihraç istemiyle disiplin şurasına gitmeme sebep olacak mevzu bu değil. Bunu herkes biliyor. Buna en çok kim seviniyor. Bu istikametiyle bakmak lazım. Beni duygulandıran şeyler oluyor. Partililer arayıp ağlayarak ıstıraplarını lisana getiriyorlar. Kim memnun bundan? AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik keyifli, HDP’liler memnun. Kandil’dekiler memnun. İmralı’daki cani emin olun memnun. Bunları keyifli edeceğini düşünmüyorum. Ben partimin, öz evladına sahip çıkacağını düşünüyorum.” (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.