Trump’ın Florida’daki konutu FBI casusları tarafından basıldı

Eski ABD Lideri Donald Trump, yazılı açıklamasında, “Florida, Palm Beach’teki hoş meskenim Mar-A-Lago şu anda kuşatma altında, büyük bir FBI casusu kümesi tarafından baskın yapılıp işgal edildi, bu milletimiz için karanlık bir vakittir. Daha evvel hiçbir ABD Liderinin başına bu türlü bir şey gelmedi.” sözlerini paylaştı.

FBI casuslarının mülkünde bulunan bir kasayı kırdığını sav eden Trump, “İlgili devlet kurumlarıyla yapılan çalışma ve iş birliğinden sonra konutuma yapılan bu habersiz baskın gerekli yahut uygun değildir.” değerlendirmesinde bulundu.

Associated Press, husustan bilgisi bulunan bireylere dayanarak, FBI aramasının, Trump’ın Beyaz Saray’daki vazifesi sırasında Florida’daki ikametgahına saklı kayıtları alıp almadığına ait bir soruşturmayla ilgili olduğunu belirtti.

Adalet Bakanlığının, bu yılın başlarında Ulusal Arşivler ve Kayıtlar Yönetimi tarafından Mar-A-Lago’dan alınan 15 kutu dokümanın içinden çıkan kapalı kayıtların varlığını araştırdığı kaydedildi.

Federal kanunların, kapalı devlet evraklarının maddelerce belirlenmiş yetkili yerlerden dışarı çıkarılmasını yasakladığı bilgisi paylaşıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.