Uyuşturucu baronu savcı Osman Y. gözaltına alındı

Adana’dan Konya’ya uyuşturucu sevkiyatı yapan şebekeye yönelik Konya’daki operasyonda yakalanan polis memuru kuryenin telefonundaki incelemede Cumhuriyet Savcısı Osman Y.’ye. ulaşılmıştı.

Sabah’tan İlker Turak’ın haberine nazaran, Osman Y.’nin uyuşturucu trafiğini yönettiği ve örgüt başkanı olduğu ortaya çıkarken tıpkı vakitte FETÖ borsası oluşturduğu da belirlenmişti.

Osman Y.’nin, FETÖ/PDY’ye üye olma suçlaması ile soruşturma başlatılan ve kovuşturma yapılmasına yer olmadığı tarafında karar verilecek olan şüphelilerin bilgilerini örgüt üyelerine attığı ve örgüt üyelerinin bu şahısları arayarak para istedikleri ortaya çıkmıştı.

Savcı Osman Y.’nin Antalya’da konutunda gözaltına alındığı belirtildi.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturma kapsamında Antalya’da gözaltına alınan Osman Y.’nin konutunda arama da yapıldı. Osman Y., süreçlerinin akabinde tabiri alınmak üzere Adana’ya gönderildi.

HSK SAVUNMA İSTEDİ

Hakimler ve Savcılar Heyeti’nce Osman Y. hakkında uyuşturucu sevkiyatlarını yönetmesi nedeniyle ferdî hatadan, FETÖ borsası oluşturması nedeniyle ise vazife kabahatinden iki farklı inceleme başlatıldı. Osman Y.’nin bu kapsamda 11 Mayıs 2022’de vazifeden uzaklaştırıldığı öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.