Göründüğü Kadar İyi mi? Apple Vision Pro’yu Şimdiden Test Edenlerin İlk Yorumları

Apple’ın ünlü teknoloji etkinliğinde sürpriz bir şekilde tanıtılan yeni sanal gerçeklik başlığı Apple Vision Pro, gündemin ana konusu olmaya devam ediyor. Bazıları cihazın tanıtım videolarında gösterilen yeteneklerine hayran olurken, bazıları ise fiyatının gereksiz şekilde pahalı olduğundan yakınıyor. Peki 2024’te herkes için satışa çıkacak olan Vision Pro, gerçekten de söylendiği kadar iyi mi? Bugün, WWDC 2023 etkinliğinde yeni VR gözlüğünü deneyimlemiş olan bazı kişilerin ilk yorum ve düşüncelerini sizler için derledik.

“Piyasadaki en üstün cihaz.”

“Anlatılmaz, yaşanır.”

I tried Apple Vision Pro – My First Impressions!

“Kullanımı oldukça akıcı.”

“Cihazı sevebilirsiniz, ancak paranız varsa.”

Yeni Apple gözlüğünü deneyimleyen ve BBC’de yorumlarını paylaşan yazar Zoe Kleinman, genel anlamda cihazın kullanımını beğendiğini ifade etti. Kleinman, fiyat konusunda ise kullanıcıların yeni cihazı alması için zengin olması gerektiğini söyledi.

“Gözlük ile kullanılamıyor.”

CNET’den Scott Stein ise şu ana kadar çoğu kişinin atladığı bir detayı unutmadı. Stein, yeni başlığın normal bir gözlük ile kullanılamadığı belirtti. Optik bir lens ile Vision Pro’yu deneyimleyen editör, cihazın kamerasını ve ekranına övgüler yağdırdı.

“Garip bir yalnızlık hissettim.”

The Verge yayından Nilay Patel, Apple Vision Pro için, piyasadaki en iyi ekrana sahip VR gözlüğü.’ tanımlamasını yaptı. Çarpıcı bir yorumda daha bulunan Patel, başlığı kullanırken ‘garip bir yalnızlık’ hissine kapıldığını belirtti. Ünlü yazarın bu ifadesine çoğu editör de destek verdi.

“Oldukça ağır.”

WWDC etkinliğinin ardından yeni ürünü kullanma şansını yakalayan her kişinin ortak düşüncesi ise cihazın göründüğünden daha ağır olması. Çoğu editör 20-40 dakika süre içerisinde kullandığı Vision Pro’nun çok ağır olduğunu ve uzun bir kullanımda sıkıntılar yaratabileceğini belirtti.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*