Herkesi yüzüstü mü bıraktı? Özge Özpirinçci’den açıklama

Özge Özpirinçci, çok istediği bir tiyatro oyunu için tüm hazırlıklar yapılmasına karşın kendisine gelen dizi teklifini kabul ettiği, bu nedenle son anda oyundan vazgeçtiği iddiasına cevap verdi.

“TİYATRO DİYE TUTTURDU, HERKESİ DARLADI”

Bir sosyal medya kullanıcısı, “Özge Özpirinçci bir karakterin hayatını çok beğenip, ‘tiyatro oyunu yapacağım’ diye tutturup herkesi darlıyor. Sponsorlar bulunuyor, sahneleme aşamasına geliniyor ve son anda ‘Bana dizi geldi’ diyerek herkesi yüzüstü bırakıyor. Bu da böyle bir kulis olsun size” mesajını yazdı.

“SPONSOR BULMADIM”

37 yaşındaki oyuncu, “Bahsettiğiniz ‘oyun’ bir kitap uyarlaması. Kitabı okuduktan sonra yazarına mesaj atıp, ‘eğer bir gün kitabınızı tiyatro oyunu ya da sinema filmine uyarlamak isterseniz, ben bu rol için deneme çekimi yapmak istiyorum’ dedim. ‘Böyle bir tesadüf olamaz, biz de sizi düşünüyorduk’ dedi. Kimseyi darlamadım, sponsor bulmadım, masa okuması yaptık bir kere ve tatile gittik hepimiz” ifadelerini kullandı.

“ZAMANIMI DAHA DOĞRU DEĞERLENDİRMEM GEREKİYORDU”

Bu süreçte takvimle ilgili konuşmalar yapıldı ve sezonda bir dizide oynayacağım bilgisi verildi. Yaz tatili bitişine doğru tekrar set hayatına başlayacağımı ve bu sefer iki yaşında bir çocuğum olduğu için zamanımı daha doğru değerlendirmem gerektiğini idrak etmeye başladım. Üstüne bir de babama ALS teşhisi konmasıyla birlikte fiziksel ve duygusal anlamda yoğun ve zorlayıcı olabilecek bir sezonun beni beklediğini anladım.

“OYUNA DAHİL OLAMADIM, ÇOK ÜZGÜNÜM”

Özge Özpirinçci, “İlk defa sahneye çıkacaktım ve bu deneyimimin böyle bir seneme denk gelmesini istemedim. Bu noktada oyuna dahil olamayacağımı ve bundan dolayı çok üzgün olduğumu söyledim. Hayallerimizin kağıt üzerindeki duruşuyla hayatın bizim için çizdiği resimler her zaman aynı çerçevede buluşamayabiliyor. O çerçeveye zorla sığmaya çalışmamak da resmin ‘kalite’sini bozmak istememekten kaynaklanabiliyor” açıklamasını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx