Sahte içkiden ölüme ‘müebbet hapis’ talebiyle dava

Özcan Mucuk, geçen yıl 5 Mayıs’ta pavyona dönüştürülen gecekondunun önünde ölü bulundu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında mekan sahibi tutuklu Bekir Eken (49), Ozan İleri (30) Saniye Z. (24) ve Ebru T. (29) gözaltına alındı.

İDDİANAME HAZIRLANDI

Adliyeye sevk edilen şüphelilerden Bekir Eken ve Ozan İleri tutuklandı, Ebru T. ve Saniye Z., adli kontrolle serbest bırakıldı. Soruşturma tamamlanarak iddianame düzenlendi.

Şüphelilerin, sağlık için tehlikeli madde niteliğinde imal ettikleri alkollü içeceğin içine ilaç etken maddesi içeren tozu döküp, ‘ne olursu olsun’ düşüncesiyle maktule içirdikleri ve ölümüne neden oldukları aktarıldı. Şüphelilerin Özcan Mucuk’un kredi kartlarından farklı miktarlarda para çektiği de belirtildi.

Mekan sahibi tutuklu Bekir Eken ve Ozan İleri ile tutuksuz Saniye Z. ve Ebru T. hakkında ‘kasten öldürme’, ‘beden bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı yağma’, ‘sağlık için tehlikeli madde temin etme ve birden fazla kişi ile birlikte konutta geceleyin yağma’ suçlarından müebbet ile 41’er yıl hapis cezası talep edilerek, dava açıldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*