Vin Diesel’e Taciz Şoku

Hızlı ve Öfkeli filmlerinin yıldızı Vin Diesel, eski asistanı Asta Jonasson tarafından cinsel saldırı ve tacizle suçlanıyor. Jonasson, 2010 yılında Atlanta’daki bir otelde yaşanan olayı mahkemeye taşıdı. Diesel ise iddiaları reddediyor.

Dava, 5 Ekim 2023 tarihinde Georgia Eyalet Mahkemesi’nde açıldı. Davacı Asta Jonasson, Vin Diesel’in eski asistanı olduğunu ve Fast Five isimli filmin çekimleri sırasında Diesel tarafından cinsel saldırı ve tacize uğradığını iddia etti.

Davada, Jonasson’dan, bir kulüpten getirdiği hosteslerle dışarıdayken Diesel’i otel odasında beklemesinin istendiği iddia ediliyor. İddiaya göre Diesel dönüşünün ardından “onu yatağa çekti ve vücudunu taciz etti. İddialar, Diesel’in onu duvara dayayarak önünde mastürbasyon yaptığı şeklinde devam ediyor. Yaşanan bu olaydan kısa bir süre sonra, Jonasson, Diesel’in kız kardeşi ve One Race başkanı Samantha Vincent tarafından kovuldu.

Vin Diesel’e Taciz Şoku

Jonasson, Diesel’den cinsiyete dayalı ayrımcılık, kasıtlı duygusal sıkıntı yaratma, düşmanca çalışma ortamı, haksız işten çıkarma  ve cinsel taciz nedeniyle maddi ve manevi tazminat talep ediyor.

Vin Diesel ise hakkındaki suçlamaları reddediyor ve davayı asılsız ve mesnetsiz olarak nitelendiriyor. Diesel’in avukatı, Jonasson’un Diesel ile arasında hiçbir cinsel ilişki olmadığını ve Jonasson’un işten çıkarılmasının da başka sebeplerden kaynaklandığını savunuyor. Diesel’in avukatı, Jonasson’un Diesel’e karşı bir kin beslediğini ve onun ününü ve itibarını zedelemeye çalıştığını iddia ediyor.

Jonasson ise, yaşadığı travmayı ve psikolojik sorunları anlatarak, Diesel’in kendisine yaptıklarının gerçek olduğunu ve bunu kanıtlayabileceğini söylüyor. Jonasson’un avukatı, Diesel’in gücünü ve nüfuzunu kötüye kullandığını ve Jonasson’u sindirmeye çalıştığını belirtiyor. Jonasson’un avukatı, Diesel’in diğer kadınlara da cinsel saldırı ve tacizde bulunduğunu ve bunun bir alışkanlık haline geldiğini ileri sürüyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*